VĒSTURE

 

Martini kokteilis ir viens no ikoniskākajiem klasiskajiem kokteiļiem. Sākotnēji tas tika pagatavots tikai no džina, vermuta un rūgtajām piedevām. Ar tik maz sastāvdaļām tā var šķist vienkārša recepte, tomēr, lai dzēriens izdotos izcils, nepieciešams arī nedaudz meistarības.   
 
Ir daudz diskusiju, kad šis kokteilis tika izgudrots. Ir minējumi pat par 1800. gadu. Visplašāk pieņemtā versija ziņo, ka Martini kokteilis ir atvasinājies no Martinez kokteiļa receptes. Senākais  Martinez kokteiļa pieraksts O.H. Braiona grāmatā “Mūsdienu Bārmenis” ir datējams ar 1884. gadu. Savā 1888. gada grāmatā “Bārmeņa rokasgrāmata”, kas iznāca tikai četrus gadus vēlāk, tas pats autors pirmo reizi piemin “Martini” kokteiļa recepti. Recepte satur džinu, saldo vermutu, apelsīnu kurasao liķieri, cukura sīrupu, rūgtas piedevas un citronu. Sākotnējais Martini kokteilis būtu bijusi saldā versija salīdzinājumā ar Dry Martini mūsdienās. Tikai 1900. gados degvīns parādījās kā jauns alkoholiskais dzēriens un iekļuva šajā klasiskajā kokteilī.
 
Degvīna un kokteiļa Vodka Martini popularitātes lēciens notika pateicoties Džeimsam Bondam. Īana Fleminga varonis filmās eleganti un daudz lieto Vodka Martini “sakratīto, nevis samaisīto”, un 20. gadsimta otrajā pusē dzēriena popularitāte ievērojami pieauga.

 

KĀPĒC IZVĒLĒTIES MARTINI VODKA KOKTEILI?

 

Vodka Martini var būt viens no labākajiem veidiem, kā baudīt savu iecienīto degvīnu. Degvīna garša ir ļoti niansēta, tāpēc, pievienojot kokteilim pārāk daudz citu garšas sastāvdaļu, jūs varat zaudēt tā raksturu un būtību. Martini ļauj degvīnam spīdēt – pievienojot tikai vermutu un, varbūt, arī nedaudz rūgtenumu, tā garša var patiešām aizraut!
 
Turklāt, viens no vissvarīgākajiem degvīna elementiem ir tekstūra! Šķidruma sajūtu mutē nosaka degvīna ražošanas process un izmantotā filtrēšanas metode. Degvīnam var būt manāma sviesta tekstūra un Martini kokteilis to demonstrē vislabāk.
 

PADOMI PAGATAVOŠANAI MĀJĀS

 

Gatavojot Vodka Martini mājās, noteikti izmantojiet vislabākās kvalitātes ledu. Lieli ledus gabali izkusīs lēnāk un tādējādi ļaus jums vairāk kontrolēt kokteiļa pagatavošanu. Ievietojiet visas sastāvdaļas kokteiļa maisīšanas glāzē (izņemot rotājumu). Uzpildiet kokteiļa maisīšanas glāzi 2/3 ar  ledu un sāciet maisīt. Tas var paņemt aptuveni 60 sekundes, līdz kokteilis būs pietiekami atdzisis un samaisījies, tomēr pēc 30 sekundēm pagaršojiet – ja esat apmierināts ar dzērienu, tad pārlejiet savā iemīļotajā glāzē un baudiet!

 

RECEPTES

 

Šeit ir 5 veidi, kā baudīt VODKA Martini kopā ar Moskovskaya dzērieniem.

 

1. The Original

50ml Moskovskaya Osobaya Vodka
15ml sausā vermuta
1 šļaksts apelsīnu Bittera
Rotā ar citrona miziņu

 

     2. Pink Martini

     30ml Moskovskaya Osobaya
     20ml Moskovskaya Pink Vodka
     10ml rožu vermuta
     1 šļaksts greipfrūtu Bittera
     Rotā ar greipfrūta miziņu
 

 

3. Triple Vesper

30ml Moskovskaya Osobaya Vodka
30ml Cross Keys Gin
10 sausā vermuta
Rotā ar citrona miziņu
 

 

 

4. Silver, Stirred

50ml Moskovskaya Silver Vodka
10ml sausā vermuta
1 šļaksts apelsīnu Bittera
1 šļaksts Angostura Bittera
Rotā ar citrona miziņu

 

5. Gibsons

50ml Moskovskaya Silver Vodka
15ml sausā vermuta
Rotā ar nelielu marinētu sīpolu